درک کجاست ؟

5/5 - (1 امتیاز)

به نام خدا

درک

درک : باید بدانید درک، روستایی در دهستان زرآباد شرقی بخش مرکزی شهرستان زرآباد در استان سیستان و بلوچستان ایران می باشد. همچنین ساحل درک بسیار معروف است و ما در چی تریپ می خواهیم شما را با یکی دیگر از مناطق دیدنی کشورمان ایران آشنا کنیم ، تا موقع برنامه ریزی سفر فقط فکر شمال رفتن نباشید و جاهای دیدنی دیگر را نیز مقصد خود قرار دهید پس در ادامه همراه ما باشید .

روستایی زیبا با نامی عجیب :

می توان گفت کسانی که از واژه درک برای نفرین و ناسزا استفاده می‌کنند، هنوز با بهشتی به این نام آشنا نشده‌اند. درک نام روستایی می باشد که تماشای جاذبه‌هایش هر کسی را حیرت‌زده می‌کند. این مکان در مناطق مرزی استان سیستان و بلوچستان، درست جایی که دریا و کویر به یکدیگر می‌رسند، قرار دارد. آنجا همچون نگینی در امتداد سواحل دریای عمان خودنمایی می‌کند.

این منطقه همان جایی است که دریای عمان و اقیانوس هند به یکدیگر متصل می‌شوند، باید بدانید که این روستای دیدنی از توابع بخش زرآباد در شهر کنارک به شمار می‌رود. درک در 19/7 کیلومتری جنوب شرقی زرآباد قرار دارد. مسافت از این روستا تا چابهار 127 کیلومتر، تا کنارک 132 کیلومتر، تا بندرعباس 512 کیلومتر و تا زاهدان 715 کیلومتر است .

درک در چینود

داستان ایجاد کوه های شگفت انگیز :

عجایب روستای درک تمامی ندارند. حالا زمین و عجایب آسمانی هم در اینجا گره می‌خورند. کوه‌های مریخی از دیدنی‌های چابهار هستند. این کوه‌ها در اثر فرسایش و در طول سالیان دراز به وجود آمده‌اند. از آنجایی که این کوه‌های شباهت‌هایی به عکس‌های مریخ دارند، به این صورت نام‌گذاری شده‌اند. کوه‌های مینیاتوری، 50 کیلومتر بعد از بندر چابهار قرار دارند. زمانی‌ که می‌خواهید از بندر چابهار به سمت روستای درک زرآباد بیایید، اندکی در کنار این کوه‌ها توقف کنید.

شاید فرصت تماشای چنین دیدنی‌های شگفت‌انگیزی دیگر دست نداد.شاید با آگاهی از این موضوع که درک کجاست، به خود بگویید که این روستای دورافتاده ارزش دیدن ندارد. در این صورت، یکی از بزرگترین اشتباهات عمر خود را مرتکب شده‌اید. این روستای جنوبی بسیار دیدنی است، با یک بار سفر به این منطقه، هرگز با شنیدن جمله (برو به درک) ناراحت نمی‌شوید.

ساحل درک و زیبایی خیره کننده :

می توان گفت این ساحل پدیده‌ای شگفت‌انگیز است که نباید تماشای آن را از دست بدهید. در این ساحل تماشایی صخره‌ها، ماسه‌ها، شن‌ها و مرجان‌ها به یکدیگر بسیار نزدیک شده‌اند. در حقیقت، اگر از شما بپرسند که این ساحل از چه جنسی است، نمی‌توانید پاسخ مشخصی بدهید چون اینجا هم سواحل صخره‌ای دارد و هم سواحل ماسه‌ای، شنی و مرجانی. این ساحل که تا 6 کیلومتر ادامه دارد، هیچ زباله‌ای پیدا نمی‌کنید.

بخوانید و بدانید :  تتر چیست ؟!

همین نکته هم سبب شده است که این ساحل را تمیزترین ساحل کشور بنامند. در نزدیکی اش منابع آب شیرین قرار گرفته است که به رشد جنگل و درختان گرمسیری در این منطقه کمک می‌کند. بنابراین، از رمل‌های کویری این ساحل که بالا بروید، منظره‌ای را خواهید دید که باور کردن آن مشکل است. روبه‌روی شما درختان نخل و جنگل‌های گرمسیری قرار دارند. احتمالا بعد از دیدن این مناظر تصور کنید که در رؤیایی عمیق و شیرین فرو رفته‌اید، اما این طور نیست. شما به ساحلی پا گذاشته‌اید که آن را درک می‌نامند.

چاه‌های آب شیرین :

دریاها و مناطق اطراف آن معمولا آب شور دارند. با این حال، در این روستا همه چیز متفاوت است. اگر در این روستا زمین را به عمق 2 متر حفاری کنید، با معجزه‌ای باورنکردنی روبه‌رو می‌شوید. در این منطقه ساحلی آب شیرین می باشد و همچنین این آب شیرین و چاه‌هایی که برای رسیدن به آن حفر می‌شوند، منبع اصلی تأمین آب در این روستا محسوب می‌شود. با وجود این منابع آب شیرین درختان گرمسیری در این محل رشد خوبی دارند و کشاورزان محلی می‌توانند محصولاتی نظیر هندوانه، خرما و ذرت کاشته و برداشت کنند.

درک در چینود

تفریحات مختلف و سرگرم کننده درک :

به محض اینکه نام منطقه‌ای ساحلی را می‌شنویم، ناخودآگاه خود را برای تفریحات ساحلی آماده می‌کنیم. این مکان هم از این قاعده مستثنی نیست. اگر به این روستای ساحلی پا بگذارید، سیل عظیمی از گردشگران را می‌بینید که به قایق‌سواری، موج‌سواری، شنا یا غواصی مشغول شده‌اند.

حمام آفتاب گرفتن خاک سواحل این روستا خاصیت درمانی دارند. اگر به حمام آفتاب گرفتن و لم دادن در خاک ساحل علاقه دارید، باید بهترین زمان که معمولا صبح زود است را انتخاب کنید. عینک آفتابی و وسایل مورد نیاز را برداشته و راهی ساحل شوید.آفرود سواری و گشت‌وگذار در کویر، یکی از شگفتی‌های این منطقه این است که شما می‌توانید یک روز را به تفریحات آبی بگذرانید و روزی دیگر مشغول کویرنوردی شوید. در این منطقه همیشه تورهای آفرود برگزار می‌شوند که فرصت گردش در کویری که به دریا می‌رسد را فراهم می‌کنند.

کویری کنار ساحل و شتر سواری :

ویژگی‌های متمایز ساحل این روستا باعث شده است که سفر به آن تجربه‌ای متفاوت باشد. احتمالا زمانی که از شترسواری صحبت به میان می‌آید، به یاد کویرهای بی آب و علف میفتید. در این منطقه قضیه کمی متفاوت . در این ساحل کویری می‌توانید شترسواری در کنار دریا را تجربه کنید. شترسواری در این ساحل و روستای تماشایی با کمک ساربان‌ها انجام می‌شود. در نتیجه، زمانی که به این منطقه رسیدید، می‌توانید از یک طرف مردم محلی همراه با قایق‌های سواری را ببینید و از طرف دیگر شاهد شترسواری ساربان‌ها باشید.

بخوانید و بدانید :  نیاز بدن در وعده های سه گانه

بهترین زمان برای رفتن به درک :

سفر به این منطقه یکی از تجربه‌های فراموش نشدنی عمر هر گردشگری خواهد بود . با این حال، سفر به این روستا همیشه هم دلنشین نیست. همان طور که گفتیم، این روستا در استان سیستان و بلوچستان قرار دارد. آب‌وهوای این استان هم مثل سایر استان‌های جنوبی کشور گرم و خشک است. بنابراین، باید از سفرهای تابستانی به این روستا صرف نظر کنید. پس برای اینکه از سفر به این روستا لذتی دوچندان ببرید، باید از اواسط پاییز تا اوایل بهار راهی این منطقه شوید. این روستا یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار برای سفرهای زمستانی است. همچنین نسیم خنکی که از اقیانوس هند می‌وزد، اجازه نمی‌دهد شرایط سفر برای شما دشوار شود.

درک در چینود

اقامت و کمپینگ وقتی میری به درک :

باید پیش از سفر به فکر رزرو اقامتگاه‌های بومگردی در این روستا باشید. بسیاری از مردم این روستا خانه‌های خود را در اختیار مهمانان و گردشگران می‌گذارند تا برای چند روز زندگی در روستا را تجربه کنند. با اقامت در این خانه‌های بومی به رونق اقتصاد و گردشگری این منطقه محروم کمک می‌کنید. علاوه بر این، در صورت تمایل می‌توانید غذاهای محلی و سنتی این منطقه را هم بچشید. در اقامتگاه‌های بومگردی معمولا غذاهای سنتی روستا سرو می‌شوند تا کنار یک سفر به یاد ماندنی شما طعم های غذاهای خوشمزه را نیز بچشید .با اینکه درب خانه‌های این روستا همیشه به روی مهمانان باز است، اما اقامت در این خانه‌ها تنها راه برای اقامت در این روستا نیست.

در صورتی که به چادر زدن در دامان طبیعت علاقه دارید، می‌توانید کمپینگ در این منطقه را امتحان کنید.

در این روستا امکان چادر زدن وجود دارد. بنابراین، شما می‌توانید با چادر، پتوی مسافرتی و تمام وسایل مورد نیاز برای کمپینگ به این روستا سفر کنید. تماشای آسمان پرستاره این روستای کویری یا نشستن در سواحل تماشایی آن یکی از تجربه‌های تکرارنشدنی هر مسافر است (در صورتی که راه دوم را انتخاب می‌کنید،یعنی کمپینگ باید حتما آب آشامیدنی و خوراکی‌های مورد نیازتان را با خود همراه کنید. جاذبه‌های این روستا و جایی که دریا و کویر به یکدیگر می‌رسند، کمی از روستا فاصله دارد. در نتیجه، در این منطقه هیچ فروشگاه یا پمپ بنزینی وجود ندارد که بتوانید برای تهیه مایحتاج سفر از آن کمک بگیرید ) .

تولید محتوا تیم چینود

چینود
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x