یوفو چیست ؟!

5/5 - (1 امتیاز)

به نام خدا

یوفو (بشقاب پرنده) چیست :

می توان گفت یوفو ها  UFO تعاریف های مشابه ای دارند . بشقاب پرنده ناشناخته ، چراغ های روشن در آسمان تیره ، اختلاق در امواج رادیویی و…

سوال اینجاست که آیا آن هایی که یوفوها را دیده اند اشتباه کرده اند؟

گفته می شود در 9 دسامبر 1965، بسیاری از مردم جسم عجیبی را دیدند که داخل جنگل‌های پنسیلوانیا سقوط کرد و این داستان باز در 27 دسامبر 1980 اتفاق افتاد و این بار دو تن از افراد نیروی هوایی انگلیس جسم فلزی نورانی را در آسمان مشاهده کردند و در ادامه چند سال بعد و بین سال های 1989تا1990 صدها نفر وجود اجسام مثلث شکل را در آمان بلژیک گزارش دادند و هیجان آن فراگیر شد و همچنین در 5 ژانویه 2000 نیز یک فرد و چند پلیس جسم بزرگ و نورانی را در حال حرکت در آسمان دیدند و….

ما آن‌ها را یوفو می‌نامیم سفینه‌های بیگانه‌ای هستند که ما را از سیارات دیگر مشاهده می کنند؟
یا جزو صنایع نظامی پیشرفته هستند؟ یا ممکن است بالن یا هر چیز قابل مشاهده باشند؟

What is a UFO?! چینود یوفو چیست ؟!

یک ستاره شناس :

به گفته آلن هاینک ستاره شناس قرن اخیر، یوفو به معنی یک شیء یا نور است که در آسمان یا زمین دیده می‌شود، مسیر دورانی دارد، متحرک و درخشنده است.و همچنین اگرچه یوفو در تعریف اولیه گیج کننده نیست اما بعد از بررسی دقیق کلیه شواهد موجود توسط کسانی که از نظر فنی تعریف مشترکی دارند، ناشناخته باقی می‌ماند. چراکه خیلی مواقع خوب تشخیص داده نمی‌شوند، مثلا شاید با یک بالن یا چراغ‌های هواپیما اشتباه گرفته شوند اما حتی اگر ۵ تا ۱۰ درصد هم یوفو باشند به عنوان یک راز باقی می‌مانند.

نظریه و فرضیه ها درباره یوفو :

می شود گفت بر سر وجود یا عدم وجود پدیده یوفو یا همان اشیاء پرنده ناشناس خیلی بین گروه های مختلف علمی و غیر علمی بحث و جدال است که عده ای آن را وهم آلود و نشانه ساده لوحی باورمندان می دانند و از طرفی عده ای اعتقاد راسخ دارند ، هر نوع نور و جسمی مشکوک در آسمان می تواند سفینه فضایی باشد ما چند فرضیه را در اختیار مخاطب در این مطلب می گذاریم تا در کنار هیجان و شوق این پدیده ها فرضیه ها را نیز بررسی کنیم . با گزیده همراه باشید .

بخوانید و بدانید :  روستای کوهستانی اورامان

بوفوها آیا فرازمینی هستند:

یکی از فرضیه و نظریه های مطرح و مشهور می گوید که این پدیده، منشأ فرازمینی دارد و هشدارهای (مردان سیاه پوش ) برخوردهای نزدیک در انواع مختلف، تماس یافتگان، نقوش مزارع و داستان‌های بسیار در مورد سقوط یوفوها و محرمانه نگه داشتن این مطالب توسط دولتها، همگی به عنوان مدارکی برای حضور فرازمینی‌ها در میان ما مورد استناد قرار می‌گیرند. همچنین نظریه انسان های برجسته و صاحب نظر را داریم از جمله اشاره می کنیم به :

ادگار میچل، متولد 1930 در هیرفورد تگزاس که یکی از فضانوردان ماموریت فضایی آپولو 14 بود به مدت 9 ساعت در منطقه فرامائوروهایلندز ماه راهپیمایی کرده و همچنین ششمین نفری بود که بر سطح نزدیکترین همسایه کیهانی‌مان راه رفت ، او نظرش را در مورد یوفوها این طور مطرح کرده است (۹۰ درصد اطمینان دارم که بسیاری از هزاران جسم پرنده ناشناس که از دهه ۴۰ میلادی به ثبت رسیده‌اند، متعلق به بازدید کنندگانی از سیارات دیگر هستند) و در تاریخ 10 اکتبر سال 1998 طی یک مصاحبه که در منزلش صورت گرفت به جان ارلز از روزنامه (People) انگلستان گفت : یقین دارد حیات فرازمینی حقیقت دارد و اینکه حداقل چند نمونه از آن‌ها از زمین بازدید کرده‌اند.

What is a UFO?! چینود - یوفو چیست ؟!

یوفوها موجودات باستانی :

جالب است بدانید دریکی از نظریه‌ها می‌گویند بیگانه‌ها می‌توانند موجوداتی باستانی و بسیار پیشرفته باشند و در سیاره خودمان زندگی و با نژاد انسان رابطه نزدیکی نیز داشته باشند این یک نظریه هیجان انگیز است چرا که در این نظریه توضیح می‌دهد که این موجودات احتمالا در خفا و طی هزاران سال در زیرزمین به زندگی ادامه داده‌اند.

یوفوها پدیده های آب وهوایی عجیب و کمیاب :

یک نظریه جالب دیگر اینکه در پرونده‌های موجود در آرشیو ارتش ایالات متحده نشان می‌دهند تنها دو سال بعد از برخورد خلبان کنت آرنولد با 9 یوفو در آسمان بالای کوه کسکید در ایالت واشنگتن در تاریخ 24 جون 1947، دپارتمان بازرگانی ایالات متحده شروع به بررسی مقایسه یوفوها با صاعقه ها کرد و گفت این احتمال وجود دارد که آن‌ها با یکدیگر اشتباه گرفته شوند. یک گزارش فنی که از طرف کارگروه یوفولوژی نیروی هوایی تحت عنوان (پروژه لجبازی) در سال 1949 تهیه شده بود به جزئیات تحقیق بخش‌ها‌ی شناسی دپارتمان بازرگانی درباره صاعقه های توپی می‌پردازد.

بخوانید و بدانید :  تی آر ایکس و لاغری

که همچنین بر اساس این گزارش، این پدیده کمیاب جوی در حقیقت، (گوی های تقریبا گلابی شکلی هستند که در بسیاری موارد، ستون‌های نوری یا تابش‌های شدید نوری نیز از خود منتشر می‌کنند. گفته می شود این صاعقه هاظاهری نورانی داشته و به رنگهای قرمز یا سفید درخشان دیده می‌شوند )

What is a UFO?! چینود - یوفو چیست ؟!

صاعقه ها :

درگزارش‌های این صاعقه ها، آن‌ها را به این شکل توصیف کرده‌اند که حجم اصلی به گوی‌های کوچکتری تقسیم شده و سپس آن‌ها مانند آبشاری از جرقه به زمین سقوط کرده‌اند. گفته می شود تقریبا در تمامی موارد از این صاعقه ها جریان‌هایی نورانی به سمت زمین سرازیر شده و سپس ناپدید می‌شوند.و از طرفی گزارش‌هایی وجود دارند که در آن‌ها شاهدان صاعقه، آن‌ها را درون اتاق یا فضایی دیگر در حالی مشاهده کردداند که در هوا معلق بوده و اجسام موجود در آن مکان، هیچ تاثیری روی آن‌ها نداشته . البته تنها دپارتمان بازرگانی بر این باور نبود که بعضی یوفوها در واقع پدیده‌های آب وهوایی عجیب وغریب و دیا کیا جلب شدند.

کلام آخر چینود :

در مورد پدیده یوفوها فرضیه و نظریه های گوناگونی وجود دارد که در خیلی از مقاله های علمی و غیر علمی مباحث بلند و توضیحات مفصل داده شده است که ما در گزیده به علاقمندان در این زمینه توصیه می کنیم با بررسی و تحقیق در کنار هیجان از این موضوع ، اطلاعات قابل قبول دیگر را نیز در اختیار بگیرند .
(منبع همشهری ، یک پزشک )

تولید محتوا تیم چینود

چینود
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x