انواع سرمایه گذاری

5/5 - (1 امتیاز)

به نام خدا

انواع سرمایه گذاری:

می توان گفت سرمایه گذاری فرآیند مبادله پول یا یک دارایی می باشد که بر اساس پیش بینی‌های انجام شده قرار است ارزش آن در طول زمان افزایش پیدا کند. البته همیشه سرمایه‌ گذاری‌ها موفقیت آمیز نیستند. وقتی به شکل گسترده تر به این مفهوم می‌پردازیم که سرمایه گذاری چیست، می‌توانیم این روند را اختصاص دادن پول یا زمان برای بهبود زندگی خود یا دیگران معرفی کنیم.یک سرمایه گذاری خوب فرآیندی است که شما بتوانید یک دارایی را زمانی که ارزش پایینی دارد بخرید و بعد از گذشت زمان هدف، آن را با ارزش بالا بفروشید و یا حداقل به طور مستمر از آن سود کسب کنید با اکووایزر همراه باشید .

انواع سرمایه گذاری
سرمایه گذاری و انواع روش های آن:

قبل از هرچیز شما باید بدانید که سرمایه گذاری چیست و چگونه می‌توان یک سرمایه گذاری خوب انجام داد. همه می‌دانیم که سرمایه گذاری در مفهوم عامیانه به معنای استفاده از مقداری پول یا وسیله برای کسب سود بیشتر بوده است. حال اینکه چقدر در این مسیر سود می‌کنیم به روش سرمایه گذاری و ارزش آن بستگی دارد. همچنین سرمایه گذاری می‌تواند فرآیندی فراتر از استفاده از پول فیزیکی یا مجازی باشد و حتی به صرف زمان اطلاق شود.

اما آنچه در سرمایه گذاری اهمیت دارد، نتیجه یا ارزشی است که از آن به دست می‌آید. باید گفت یک سرمایه گذاری خوب فرآیندی است که شما بتوانید یک دارایی را زمانی که ارزش پایینی دارد بخرید و بعد از گذشت زمان هدف، آن را با ارزش بالا بفروشید و یا حداقل به طور مستمر از آن سود کسب کنید.

انواع سرمایه گذاری در چینود

چرا سرمایه گذاری کنیم:

همه می دانیم که سرمایه گذاری برای کسب ثروت در زندگی همه اهمیت زیادی دارد. در واقع سرمایه گذاری را می‌توان راهی مناسب برای استفاده از پول دانست که اگر به صورت هوشمند انجام شود، پتانسیل افزایش چندین برابری را نیز خواهد داشت. همچنین در سرمایه گذاری باید به موارد متعددی توجه کرد که از جمله آن‌ها می‌توانیم به قدرت ریسک پذیری و پیش بینی نرخ بازده سرمایه اشاره کنیم.

چگونه می‌توان برای درآمدهای خود برنامه ریزی کرد:

اگر صاحب یک کسب و کار هستید، برنامه ریزی روی ریال به ریال درآمدتان مهم است. شما برای رسیدن به موفقیت مالی در سرمایه گذاری، باید به خوبی درآمد و هزینه‌های خود را پیگیری و ثبت کنید تا بتوانید حاشیه سود مناسبی به دست آورید. در ادامه به معرفی مواردی می‌پردازیم که می‌توانند شما را در این مسیر یاری کنند.از سیستم مناسب برای حسابداری، مدیریت و ردیابی بودجه خود استفاده کنید.

بخوانید و بدانید :  سرمایه گذاری زیر 50 میلیون بخش 1

بر اساس سوابق خود، سوابق صنعتی که در آن مشغول به کار هستید و وضعیت بازار، میزان درآمد خود را تخمین بزنید.هزینه‌های ثابت و متغیر خود را محاسبه کرده و آن‌ها را از درآمد کل کم کنید تا بتوانید سود خالص را مشخص کنید. پیشنهاد می شود از یک صندوق ذخیره به منظور ایجاد جریان نقدی برای موارد پیش بینی نشده و احتمالی استفاده کنید،و از سرمایه مازاد برای گسترش بخش‌های تجاری کسب و کار خود و توسعه نمایندگی‌های احتمالی استفاده کنید.

مزایای سرمایه گذاری چیست:

سرمایه گذاری چیزی بیش از ایجاد یک پس انداز برای روزهای نیازمندی است. اما برای درک بهتر این مفهوم بهتر است کمی درباره مزایای این فرآیند هم بدانید سرمایه گذاری می‌تواند راهی عالی برای ایجاد درآمد غیر فعال باشد.این نوع درآمد به مدلی گفته می‌شود که اساساً بدون کار کردن می‌آید. بنابراین اگر سرمایه گذاری به شکلی درست انجام شود، می‌تواند درآمد شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. در ادامه به چند مورد از مزایای سرمایه گذاری می‌پردازیم.سرمایه گذاری به عنوان یک برنامه تجاری با هدف ایجاد درآمد و سرمایه جدید در مقطع زمانی آینده تعریف می‌شود که خود بر اساس موارد گوناگون به دسته‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شود .

انواع سرمایه گذاری چینود

روش های سرمایه گذاری :

در این زمینه باید گفت یکی از دسته‌ بندی‌های سرمایه گذاری، تقسیم آن به سه گروه سرمایه گذاری وام، سرمایه گذاری در سهام یا مالکیت شرکت و سرمایه‌ گذاری‌های ترکیبی است که اوراق بهادار قابل تبدیل را می‌توان در این گروه قرار داد.اما نوع دیگری از تقسیم بندی سرمایه گذاری نیز وجود دارد که بیش از کسب و کارها برای عامه مردم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از جمله این سرمایه گذاری‌ها می‌توانیم به سرمایه گذاری در مشاور املاک، بخش کشاورزی، سهام، دارایی‌های مالی، صنعت طلا و اوراق قرضه دولتی نیزاشاره کنیم.از دیگر انواع سرمایه گذاری می‌توانیم به دو نوع مستقیم و غیر مستقیم اشاره کنیم. در نوع مستقیم شخصاً کار سرمایه گذاری را بر عهده خواهید گرفت، اما در نوع غیر مستقیم این کار را به کمک یک واسط انجام خواهید داد ، که امروزه رواج نیز پیدا کرده است .

بخوانید و بدانید :  چرا ورزش مهم است ؟؟

انواع سرمایه گذاری چینود

سرمایه گذاری و پس از انداز:

بد نیست که با مفهوم پس انداز هم کمی آشنا شویم. پس انداز را می‌توان بخشی از درآمد دانست که نه صرف هزینه‌های جاری می‌شود و نه در جایی سرمایه گذاری می‌شود. به عبارت ساده‌تر پس انداز نوعی بلوکه کردن پول برای استفاده در آینده نیز گفته می شود.شاید بتوان برخی از اشکال سرمایه گذاری را نیز به عنوان پس انداز محسوب کرد. برای مثال خرید طلا در طولانی مدت برای حفظ ارزش پول در این دسته جای می‌گیرد.با این اوصاف ما شاهد روش‌های سرمایه گذاری متعددی هستیم که از کشوری به کشور دیگر متفاوت خواهند بود.

برای مثال سرمایه گذاری در بورس، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، خودرو، طلا و حتی ارز در ایران رایج است، یکی از دلایل محبوبیت این روش‌های سرمایه گذاری در کشور، تورم مداوم و همیشگی است که باعث می‌شود سرمایه گذاران برای حفظ ارزش پول و قدرت خرید خود از آن‌ها استفاده کنند. البته انواع سرمایه گذاری در جهان هم می‌توانند به عنوان روش‌های سرمایه گذاری در کشور مورد استفاده قرار گیرند.

انواع سرمایه گذاری چینود

سرمایه گذاری از نظر زمانی چگونه است:

تا به حال شنیده اید که افق سرمایه گذاری چیست، افق سرمایه گذاری به مدت زمانی گفته می‌شود که یک کسب و کار قصد دارد سرمایه خود را برای هدف خاصی استفاده کند.سرمایه گذاری کوتاه مدت به نوعی از سرمایه گذاری گفته می‌شود که در آن شرکت پس از مدت زمان کوتاهی به سرمایه خود دست پیدا خواهد کرد که می‌تواند از چند ساعت تا چند روز باشد. این در حالی است که سرمایه بلند مدت می‌تواند از یک سال تا زمان نامشخصی طول بکشددر نظر داشته باشید که در سرمایه گذاری به همان میزان که ممکن است سود کنید، احتمال دارد که بخشی از پول خود یا حتی همه آن را از دست بدهید.

تولید محتوا تیم چینود

چینود
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x